Boření mýtu Anny Andersson (část 6.)

16. listopadu 2009 v 11:51 | Ally |  Podvodníci
Podíváme-li se třebas jen zběžně na fotografie Anny Andersson, je jasné, že velkokněžně Anastázii se nepodobala ani trochu. Jak někteří svědci potvrzují, horní část obličeje mohla vzdáleně připomínat Taťánu, ale to bylo všechno. Anna si to dobře uvědomovala. Aby si lidé těchto věcí všímali co nejméně, často si zakrývala spodní část obličeje rukou nebo kapesníkem, vtahovala rty, aby vypadaly tenčí a také schovávala bradu. Aby ospravedlnila svůj vzhled a nepodobnost s Anastázií, podepsala prohlášení o tom, že během svého pobytu v Rumunsku se "snažila na radu svých společníků, všemožnými způsoby změnit svou tvář." Nakonec prý se jí podařilo získat přistroj, kterým dokázala mírně změnit tvar nosu a úst!

Na této fotografi je vidět hlavně nesouhlasící tvar brady. Anniny oči jsou zapadlé, a z jiných fotografiích je vidět, že byly i "vypouklé", zatímco Anastázie měla poměrně malé oči, které vypadaly snad i trochu ospale. Nesouhlasí ani tvar obočí. Pokud se podíváme na rty, je jasné, že Anna je "vtahuje" a stejně se jí nedaří zakrýt skutečnost, že má široká ústa. Anastázie měla ústa tenká a na této fotografii naprosto v klidu.....
Podívejme se na další věci, kterými se Anna snažila ostatní přesvědčit. Zřejmě nejslavnějším argumentem bylo tvrzení, že má naprosto stejné uši jako Anastázie. První vědec, který porovnával dle množství fotografií jejich tvar, žádnou shodu nenašel. Ovšem když o několik let později tuto expertýzu prováděl někdo jiný, Annino tvrzení potvrdil. Nicméně jak se ukazuje, během těchto testů bylo porovnáváno levé ucho s pravým a ke všemu ještě minimálně v jednom případě ne s Anastáziiným!!! Použita byla fotografie velkokněžny Marie, s níž se Anna nikdy ztotožnit nepokoušela. Navíc použité fotografie byly často rozmazané nebo zrnité.


Jak jinak spolehlivě poznat člověka? Co třebas podle zubů? Proč nebyla použita tato osvědčená metoda? V době, kdy Anna Andersson začala být slavná, Anastáziiny lékařské záznamy stále existovaly. Co víc - stále žil carský zubař, doktor Sergej Kostritský. Anna ovšem odmítla prohlídku. Ve strachu z odhalení si dokonce nechala všechny zuby vytrhat! Ospravedlňovala se tím, že byly ve špatném stavu a neustále ji kvůli tomu trápily bolesti. V té době už ale její starší zubařské záznamy měl Georgij von Leuchtenberg a doktorovi je poskytl. Zubař naprosto popřel, že by Anna mohla být jeho pacientka.

Annini zastánci často s pýchou vyprávěli o tom, že jejich chráněnka nosila v době, kterou strávila v ústavu, vlasy stejným způsobem, jako Anastázie v exilu. To znamená po straně rozdělené pěšinkou a vyčesané do jednoduchého drdolu. Někteří "svědkové" dokonce s potěchou tvrdili, že Anna si česala a upravovala své dlouhé vlasy přesně jako Anastázie v zajetí. Asi jim nikdo neřekl, že Anastázie v Tobolsku neměla dlouhé vlasy. Po tom, cojí byly vlasy oholeny, jen pomalu dorůstaly. Na fotografii pořízené v roce 1918 v Tobolsku je vidět, že ačkoliv jí vlasy znovu orámovaly obličej, rozhodně nebylo možné, aby je vyčesávala do drdolu. Navíc si stále nechala ofinu - kterou Anna nikdy nenosila.
Fotgrafie, na nichž Anna vzdáleně připomíná Anastázii, byly většinou porovnávány s opravdu nezřetelnými a zrnitými obrázky velkokněžny. Aby ukázali "rodinnou" podobu, sorvnávali její podpůrci Anniny fotografie i s fotografiemi ostatních velkokněžen a tetelili se blahem nad podobností Anny s Olgou Nikolajevnou a Marií Fjodorovnou. Dost zvláštní, vezmeme-li v úvahu, že Anastázie vůbec nepřipomínala Olgu a kromě Marie Nikolajevny se babičce nepodobala žádná z velkokněžen....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Soňa Soňa | 16. listopadu 2009 v 13:54 | Reagovat

Popravdě řečeno,když jsem četla ty první články o Anně a její podobě s Anastázií,myslela bych si,že je to pravda,jen kdybych nevěděla,že opravdu nikdo nepřežil a že podle těch fotografií Anastázii Anna není podobná.Ale člověka tyto ,,fakta´´ matou.
Určitě bylo zarážející,že se z Anastázie stalo něco takového,když byla celý život vychovávána k poslušnosti a víře i přes to,že byla opravdu spíš jako kluk.
Stále nemůžu pochopit,jak jí mohlo tolik lidí naletět a přitom obviňovat carskou rodinu ze lží.Pochybuju,že by svou vnučku a neteř odmítli a že by ji nepoznali.Naopak by byli šťastní.

2 wox24 wox24 | 16. listopadu 2009 v 14:10 | Reagovat

Ako jej mohol niekto naletieť? Bradu, nos a oči má úplne iné ako Anastázia.
Mimochodom, čítala som, že ju Gilliard najprv spoznal, ale potom svoju výpoveď odvolal. Ako to vlastne je?

3 Ally Ally | 16. listopadu 2009 v 14:52 | Reagovat

[2]: To samé se říkalo také o Olze Alexandrovně. A je to lež jako věž.... Právě jsem si koupila Olžinu biografii a časem sem dám nějaké citace. Všemožné "Anastázie" ji vyloženě týraly. A Gilliard zasvětil zbytek života popírání Annina nároku.

4 wox24 wox24 | 16. listopadu 2009 v 16:10 | Reagovat

Díky za info Ally. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist