Rehabilitace dalších členů carské rodiny

9. června 2009 v 23:52 | Ally |  Hledání ostatků, rehabilitace a pohřeb
MOSKVA, 8. června 2009 - V Rusku dnes byli rehabilitováni další členové panovnické rodiny, kteří zahynuli v roce 1918. Oficiálně rehabilitováni byli velkoknížata Michail Alexandrovi, Sergej Michajlovič, Konstantin a Igor Konstantinoviči, velkokněžna Jelizaveta Fjodorovna a princové Igor a Ioann Konstantinoviči.
"Analýza archivnách materiálů dokázala, že všechny osoby, které jsme uvedli, byli oběťmi politické represe - byli vězněni, deportováni a popraveni, aniž by byli předtím souzeni za jakýkoliv zločin, pouze z důvodů třídních a sociálních," zní prohlášení.


Další, kteří byli rehabilitováni ze stejných důvodů byli ti, kteří zahynuli spolu se členy panovnické rodiny - Jelena Petrova, Vladimír Palej, sestra Barbara Jakovlevna, Jekatěrina Janiševová, Fjodor Remez, Ivan Kalin, Krukovský, doktor Gelmerson a Brian Johnson.
Velkokněžna Jelizaveta Fjodorovna založila klášter milosrdných sester sv. Marty a Marie v Moskvě. Po revoluci odmítla opustit Rusko a na jaře 1918 byla zatčena. Spolu s ostatními byla brutálně zavražděna v létě téhož roku poblíž vesnice Alapajevsk. Klášter fungoval až do roku 1926, před osmi lety se začalo s opravami.

Rehabilitaci vděčně přijala velkokněžna Marie Vladimirovna, která se považuje za hlavu carské rodiny v exilu. Osobně žádala alespoň o rehabilitaci Michaila Alexandroviče a Jelizaveta Fjodorovny.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist